fake watches

Fuerteventura to druga co do wielkości wyspa archipelagu kanaryjskiego. Wyspę zamieszkuje około 100 tysięcy stałych mieszkańców i tyleż samo kóz, które są symbolem wyspy. Wyspa na skutek długotrwałych procesów erozyjnych, jest najbardziej płaską z wysp, czemu zawdzięczała swą poprzednią nazwę: "Planaria". Pod ta nazwą była znana Fenicjanom i starożytnym Rzymianom. Najwyższy szczyt Fuerteventury to Pico de Zarza, ma zaledwie 807 m .p.m. Bliskiemu sąsiedztwu Afryki i wiejącemu stamtąd Sirocco, zawdzięcza ogromne ilości piasku, tworzącego przepiękne wielokilometrowe plaże i piaszczyste wydmy.

Pierwsi osadnicy pojawili się na wyspie około I w.p.n.e i pochodzili z plemion berberyjskich północnej Afryki. Podzielili oni wyspę na dwie części : królestwo północne zwane Maxorata i południowe zwane Jandia.Ostatni władcy to: Ayoze i Guize. Granica obu królestw była przedzielona kamiennym murem. Spory pomiędzy mieszkańcami rozwiązywano pokojowo w trakcie walki dwóch wytypowanych zapaśników. Dziś to jedena z najbardziej typowych i historycznych dyscyplin sportu na wyspach. Mieszkańcy wyspy określali siebie jako Majoreros czyli noszący buty z koziej skóry. Do dziś tak o sobie mówią rdzenni mieszkańcy wyspy.

W 1402 r. po raz pierwszy najechały wyspę konkwistadorzy pod wodzą normandzkiego żeglarza Jeana de Betancourt. Jednak dopiero w 1405 r. obaj królowie ostatecznie się poddali i przyjęli chrześcijaństwo. Podobno nazwę Fuerteventura zawdzięcza właśnie silnemu oporowi jakim przeciwstawili się najeźdźcom, de Betancourt miał powiedzieć: " Que forte aventure". Jemu też zawdzięcza nazwę pierwsza stolica wyspy - Betancuria.

Fuerteventura położona we wschodniej części archipelagu Wysp Kanaryjskich, na Oceanie Atlantyckim, nieopodal północno-zachodnich wybrzeży Afryki, zaliczana do Makaronezji. Razem z wyspami Lanzarote i Gran Canaria tworzy prowincję Las Palmas. Powierzchnia wyspy wynosi 1659,74 km², zamieszkuje ją obecnie około 100.000 osób. Stolicą wyspy jest Puerto Rosario.

MORRO JABLE WEATHER