Wakacje Fuerteventura Corralejo

Corralejo to najbardziej znana miejscowość wypoczynkowa na Fuerteventurze. Dawniej cicha wioska rybacka, dziś tętniąca życiem stolica rozrywki. Życie Corralejo skupia się wokół głównej ulicy Avenida General Franco i portu.Tu znajduje się większość barów, restauracji, dyskotek i sklepów. Z portu możemy popłynąć na Lanzarote oraz na wyspę Lobos. W Corralejo jest także jedyny na wyspie park wodny Acua Water Park. Jednak największą atrakcją i magnesem przyciągającym tu ludzi są wydmy i plaże Corralejo które mają powierzchnię prawie 30km2. Prawie saharyjski krajobraz kontrastuje tu z lazurem oceanu, na plażach są szkoły i wypożyczalnie sprzętu do wind i kite-surfingu. W Corralejo i okolicy odbywają się corocznie liczne festivale nuzyczne i kulturalne, między innymi muzyczne: Fuerteventura en Musica w Cotillo/lipiec/ czy International Blues Festival in Corralejo/pażdziernik/. 

W listopadzie na plaży odbywa się od 1987r międzynarodowy festival latawców: Festival Internacional de Cometas 

W przeciwieństwie do zdecydowanie niemieckojęzycznego południa wyspy w Corralejo i okolicy bez problemu można się porozumiewać po angielsku. 

Z Corralejo jest tylko kilkanaście kilometrów na Lanzarote, więc wart odwiedzić tę równie piękną i jakże inną od Fuerty wyspę. Jeśli chcemy jechać samochodem to zdecydowanie najtańszy jest prom linii Armas cena na chwilę obecną: 49,00eur/osoby w obie strony. Jeśli bez samochodu to najtańszy jest mały prom linii Lineas Romero cena 23,00eur/osoby w obie strony. 

Zdecydowanie najntańszy sposób na zwiedzenie Lanzarote to wykupienie u nas wycieczki organizowanej przez FuerteItaka, cena: 83,00eur/osoba dorosła i 43,00eur/dzieci do lat 12. W cenie autokar, prom, bilety wstępu do muzeów i parków odwiedzanych oraz obiad. Bilety można kupić bedąc już na wyspie, bądż wcześnie przez internet na naszej stronie z 5% zniżką. 


Zdjęcia:

MORRO JABLE WEATHER