fake watches
Wakacje Fuerteventura Corralejo

Corralejo to najbardziej znana miejscowość wypoczynkowa na Fuerteventurze. Dawniej cicha wioska rybacka, dziś tętniąca życiem stolica rozrywki. Życie Corralejo skupia się wokół głównej ulicy Avenida General Franco i portu.Tu znajduje się większość barów, restauracji, dyskotek i sklepów. Z portu możemy popłynąć na Lanzarote oraz na wyspę Lobos. W Corralejo jest także jedyny na wyspie park wodny Acua Water Park. Jednak największą atrakcją i magnesem przyciągającym tu ludzi są wydmy i plaże Corralejo które mają powierzchnię prawie 30km2. Prawie saharyjski krajobraz kontrastuje tu z lazurem oceanu, na plażach są szkoły i wypożyczalnie sprzętu do wind i kite-surfingu. W Corralejo i okolicy odbywają się corocznie liczne festivale nuzyczne i kulturalne, między innymi muzyczne: Fuerteventura en Musica w Cotillo/lipiec/ czy International Blues Festival in Corralejo/pażdziernik/. 

W listopadzie na plaży odbywa się od 1987r międzynarodowy festival latawców: Festival Internacional de Cometas 

W przeciwieństwie do zdecydowanie niemieckojęzycznego południa wyspy w Corralejo i okolicy bez problemu można się porozumiewać po angielsku. 

Z Corralejo jest tylko kilkanaście kilometrów na Lanzarote, więc wart odwiedzić tę równie piękną i jakże inną od Fuerty wyspę. Jeśli chcemy jechać samochodem to zdecydowanie najtańszy jest prom linii Armas cena na chwilę obecną: 49,00eur/osoby w obie strony. Jeśli bez samochodu to najtańszy jest mały prom linii Lineas Romero cena 23,00eur/osoby w obie strony. 

Zdecydowanie najntańszy sposób na zwiedzenie Lanzarote to wykupienie u nas wycieczki organizowanej przez FuerteItaka, cena: 83,00eur/osoba dorosła i 43,00eur/dzieci do lat 12. W cenie autokar, prom, bilety wstępu do muzeów i parków odwiedzanych oraz obiad. Bilety można kupić bedąc już na wyspie, bądż wcześnie przez internet na naszej stronie z 5% zniżką. 


Zdjęcia:

MORRO JABLE WEATHER