fake watches
Wakacje Fuerteventura - WOMAD Festival plakat

WOMAD (World of Music, Arts and Dance) – zgodnie ze swoją angielską nazwą, to międzynarodowy festiwal muzyki (głównie spod znaku world music), sztuki i tańca.

Zapoczątkowany w 1980 przez Petera Gabriela, Thomasa Broomana, Boba Hootona, Stephena Pritcharda, Martina Elbourne'a oraz Jonathana Arthura[1] po raz pierwszy odbył się w 1982 roku w Shepton Mallet w południowo-zachodniej Anglii. Na pionierskiej imprezie wystąpili m.in.: Peter Gabriel, Don Cherry, The Beat, Drummers of Burundi, Echo & the Bunnymen, Imrat Khan, Prince Nico M'barga, Simple Minds, Suns of Arqa, The Chieftains i Ekome.

Od tego czasu regularnie odbywa się w różnych miejscach globu:

WOMAD Charlton Park, Malmesbury, Wielka Brytania
WOMAD At Bristol Zoo, Bristol, Wielka Brytania
WOMADelaide, Adelaide, Australia
WOMAD New Zealand, Taranaki, Nowa Zelandia
WOMAD Abu Dhabi, Abu Zabi, ZEA
WOMAD Cáceres, Cáceres, Hiszpania
WOMAD Sicily, Sycylia
WOMAD Las Palmas de Gran Canaria, Las Palmas de Gran Canaria, Hiszpania

W dniach: 7-9 listopada 2014r odbył sie po raz pierwszy na Fuercie, trzy dni wspaniałej muzyki, imprez artystycznych, wystaw. Ta edycja była poświęcona przede wszystkim protestowi przeciwko wydobywaniu ropy wokół wysp kanaryjskich. Aktualnie można powiedzieć że udało się! Firma Repsol na dzień dzisiejszy wycofała się z wierceń wokół wysp.

 

Tegoroczna trzecia już edycja Festiwalu muzycznego WOMAD w Gran Tarajal odbędzie się w dniach 4-6 listopada 2016.

Progeam festiwalu przedstawimy Wam wkrótce. W temacie lotów jak na razie TUI proponuje loty od 1020,00zł w obie strony, zapraszamy!

 

 

 

 

 


Zdjęcia:

MORRO JABLE WEATHER