fake watches
Fuerteventura wycieczki Mirador Sicasumbre

Mirador Sicasumbre czyli astronomiczny punkt widokowy na terenie gminy Pájara, z racji swojego usytuowania sprawdza się świetnie przy obserwacji nocnego nieba.

Doskonałe przygotowany, z parkingiem, oświetloną i zabezpieczoną ścieżką na szczyt, planszami informacyjnymi o okolicy i konstelacjach gwiazd, zegarem słonecznym i uchwytami do montażu teleskopów czy aparatów fotograficznych.

Z Sicasumbre, położonego na wysokości 300 m n.p.m. wiosną we wczesnych godzinach nocnych można z łatwością obserwować główną gwiazdę konstelacji Panny – jest to Spica, czyli Kłos Panny, jedną z najjaśniejszych gwiazd na niebie. Blisko niej znajduje się gwiazdozbiór Wolarza z jego główną gwiazdą, złotożółtym Arkturem. Na prawo natomiast od Panny można wypatrzyć czworokątny kształt niewielkiego gwiazdozbioru Kruka.

Mirador Astronómico de Sicasumbre jest miejscem, które szczególnie warto odwiedzić 20 kwietnia, czyli w Światową Noc Gwiazd – spotkacie tu wielu zakręconych pasjonatów, a także profesjonalnych badaczy. Nie zapomnijcie tylko o ciepłych ubraniach!


Zdjęcia:

MORRO JABLE WEATHER