fake watches
Fuerteventura Wakacje życie nocne Morro Jable Costa Calma

Życie nocne południowej części Wyspy ma swoje kanony i ogranicza się praktycznie do Morro Jable i Costa Calma. Ale i tu można popaść w dezorientację nie znając almanachu.

A więc do rzeczy !

Środa:

W Costa Calma, naprzeciwko Padilla usytuowany jest niewielki bar Synergy , gdzie miejscowi zbierają się w rytmach Salsa, Merengue, Bachata, Regeton. Możemy tu podszkolić nasz repertuar, gdyż w tańcu prezentowanych jest wiele elementów grupowych, a tańczy się głównie w parach. Panuje atmosfera istnie latynowska, i tak bawimy się przy południowych drinkach, aby o trzeciej przenieść się tuż obok do PUB MARIA`S i pozostać do samego zamknięcia – czyli do szóstej, przy niezmiennej SALSIE, jednak z dużymi akcentami Dance i POP.

 

 

 Czwartek:

 Perła dyskotek w Costa Calma – El Divino – Calle Risco Blanco S/N, Urb. Bahia Calma! – otwarta od 23-ej.              

 Obowiązkiem jest uczestnictwo w tej kultowej imprezie przy muzyce latino i POP, zaczynającej się praktycznie od pierwszej.

Dla spragnionych dlaszej zabawy, kontynuujemy ją od trzeciej w PUB MARIA`S... - jak w dniu poprzednim.

 Piątek:

 Wjeżdżamy do Morro Jable i parkujemy po prawej, natychmiast po drugim rondzie i „w równym tempie, wszyscy razem...” udajemy się do klubu nr.1 tej miejscowości - TORTUGA (wejście znajduje się zaledwie 10m od pasażu), aby wpaść w pierwszy trans latino-pop lub w kompleksy, gdy na parkiet wyjdą lokalni matadorzy (pary miejscowych - głównie Hiszpanie i Latynosi), ze swoją wrodzoną gibkością. Na szczęście na pomoc przychodzi w dużej obfitości mojito – jedno z najlepszych na Wyspie, specjalność zakładu - po czym następuje... miękkie (zwłaszcza w kolanach) rozluźnienie i życie nabiera ponownie uroku.

 Punktualnie o trzeciej nocny nastrój sali psuje agresja światła, wszystkich możliwych lamp.Czujemy się jakby ktoś przygotowywał sensacyjny film, koncentrując na nas błysk fleszy...

 Lokal zmieniamy w rytmie salsy na MAFASCA, gdzie pozostajemy do białego rana. Tyczy sie to pań, gdyż panowie najpierw zostaną proszeni do kasy. Pijąc chupito i paląc... wpadniemy w błogi letarg i doczekamy szóstej.

 I tak, po nocnej zmianie, wszyscy rozchodzimy się w żołwim tempie we wszystkich możliwych kierunkach, na załużoną poranną kawę i śniadanie, aby znowu przespać piękny dzień - niektórzy na plaży - i przygotować się do następnej tury..

Sobota:

 Do wyboru liderzy : EL DIVINO – Costa Calma; TORTUGA – Morro Jable

 Proszę jednak nie być zaskoczonym dużo niższą frekwencją – z racji weekendowych zmian turnusów.

 

Niedziela, poniedziałek, wtorek:

 Niestety reporterki musiały wyjechać do kraju, gdyż wzywały obowiązki rodzinne – wrócą jednak niebawem, aby dokończyć, tak dobrze rozpoczętą, aczkolwiek wyczerpującą pracę.

 

Uwagi generalne:

 

Dyskoteki pomino, że otwierane są od ok. 23-ej, zapełniają się dopiero o pierwszej i wtedy zaczna się prawdziwa zabawa. W chwili obecnej oblegane są przez Włochów, którzy dają przykład, jak należy prowadzić nocne życie.

 

Lecz uważajcie dziewczyny i miejcie się na baczności, bo może potoczyć się, jak w piosence :

 "twój ragazzo forda capri ci nie kupi,

 buona notte pewnie też nie powie ci.

 Jeszcze wierzysz, że dla ciebie śpiewa

 Drupi, Ciao bambina, spadaj mała, tam są drzwi"

 

Niestety mimo ostrzeżeń portalu - niejedna z pań zostanie z(a)wiedziona.Marki samochodów się zmieniają – reguły nie...

 Z racji niewielkiej ilości dyskotek (wiekszość hotelowych nie zasługuje na to miano) po paru wprawkach, nauczymy sie szybko na pamieć „rozkładu jazdy” i jako nowe autorytety w tej dziedzinie, będziemy to rajskie życie propagować wśród przyjaciół.

 

A więc, jak mówią wielbiciele tutejszych nocnych eskapad - hasta proxima!

 

 

   


Zdjęcia:

MORRO JABLE WEATHER