fake watches
Fuerteventura wakacje windsurfing

 

Fuerteventura oferuje windsurferom pływanie w przeróżnych warunkch.
Lato przynosi najlepsze wiatry, zima -najlepsze fale.

SPOTY:

Sotavento

Są tu dwa główne miejsca, gdzie się pływa w tym rejonie.
Pierwsze, znajduje się nie dalej niż 300 metrów od hotelu MeliaGorriones.
To tutaj właśnie odbywają się coroczne edycje i finały Gran Slam. To tutaj właśnie można zobaczyć w akcji na wodzie najlepszych zawodników PWA. W zależności od pory dnia i poziomu morza (pływy na wybrzeżu znacznie przekraczają 2 m) sprzęt trzeba donieść do wody ok. 150 m lub też można wystartować tuż przed bazą.

Rozległa równina (laguna), oddzielona piaszczystym nasypem od otwartego oceanu, w czasie przypływu wypełnia się wodą.

Drugie miejsce jest oddalone ok. 3 km od hotelu. Już sama nazwa spotu - Laguna, sugeruje jego inny charakter. Można tam się dostać spacerem, idąc na południe wzdłuż brzegu, lub autokarem, który jest codziennie podstawiany ok. 9.00.

Na spotach wieje bardzo silny wiatr wiatr wieje z lewej strony od lądu jednak dalej od brzegu zmienia kitermiczny (5-8 Bft). Bezpośrednio na spotach erunek na równoległy do brzegu. Warto o tym pamiętać planując powrót do bazy.

Corralejo

Malownicza wioska rybacka na północy wyspy, znana z powodu najpiękniejszej plaży w całym archipelagu, oddzielona małym przesmykiem od wysepki Isla de Lobos. Nieopodal Rezerwat Przyrody Corralejo, obejmujący duży obszar wydm oraz lawy, a także stożek wulkaniczny. Znajduje się tam baza Flag Beach Windsurfing Center.

Spoty na Fuerteventurze

* wave- 7
* wave-slalom-3
* speed slalom-2
* dla początkujących- 2opis

 Opis :

1.Glass Beach - dobre miejsce do jazdy na falach, najlepsze warunki po południu.
2. Flag Beach - idealne miejsce dla średniozaawansowanch oraz wyścigów slalomowych.
3. Rocky Point - rafa utworzona z lawy, sięga plaży, buty to koniecznosć, tutaj znajdziesz doskonałą falę, świetny spot dla surfingu i windsurfingu.
4. Zatoka Corralejo - doskonałe warunki do slalomu
5. Shooting Place - w pobliżu portu , prawdziwy hardcore!
6. Mejillones
7. Majanicho- jeden z najlepszych spotów wave na wyspie. Fale są duże, ale dość łagodne, bardzo łatwe wyjście bez przyboju. Skaliste zejście do wody.
8. Punta Blanca
9. El Cotillo - 20 minut od Corralejo, miejsce tylko dla ekspertów z powodu bardzo silnego prądu, fale sięgają 4 metrów, a start z plaży jest trudny.
10. Costa Calma- dobre miejsce, aby zaczynać swoją przygodę z windsurfingiem.
11. Sotavento - latem bardzo silne wiatry od brzegu. Doskonała , płaska woda idealna do szybkiego pływania. Każdego roku w lipcu odbywają sie tu zawody PWA Worldcup. Tu mieści się Centrum Windsurfingowe Rene Egli.
12. Jandia - pólnocno- wschodnie wiatry wieją tu latem, są łagodniejsze niż w Sotavento. Zimą czasem wieją z południa i wtedy są tam najlepsze warunki do pływania. Informacje ze strony: http://www.windsurfing.

 

 

 

                opis                                                                      

opis                                                                                                      

 

 

                     

MORRO JABLE WEATHER