fake watches
Fuerteventura - gdzie zjeść? La Jaira de Demian Wakacje Fuerteventura

La Jaira de Demian Gastro-Bar

C/ La Cruz 26 
35600 Puerto Del Rosario

telefon: 928 53 37 84

Puerto del Rosario

Puerto Rosario jest zazwyczaj omijane przez turystów, jadących z Północy na Południe lub odwrotnie. Dawniej nie zachęcało do tego, ale to się zmienia. Powstała w centrum blisko portu, piękna plaża miejska. Obok plaży mieści się kilka dobrych restauracji, ale warto przejść kilkaset metrów w głąb miasta do lokalu "La Jaira de Demian". 

"La Jaira de Demian Gastro-Bar" to obecnie jedna z najlepszych restauracji na wyspie, a na pewno numer 1 W stolicy.

 Demian Zambrana właściciel i manager pochodzi z Meksyku i to jest prawdopodobnie kluczem do powodzenia tego lokalu. Dania bazują na produktach kanaryjskich, ale receptury i wygląd dań, jest daleki od tego co można zobaczyć w większości restauracji na Fuerteventura. Pozycje w "karcie" są często zmieniane, zawsze znajdziecie coś nowego jeśli traficie tam ponownie. Jeśli nie macie rezerwacji, poczekajcie przy wejściu, prawie zawsze gości wita właściciel. Mówi po angielsku, niemiecku i oczywiście hiszpańsku. Zaprowadzi Was do wolnego stolika i przedstawi menu, które jest wypisane na tablicy kredą. Opowie Wam o daniach oraz o winach pasujących do nich. Możecie również spróbować ciekawych smakowo piw kanaryjskich, sygnowanych nazwą restauracji. Większość dań można zamówić jako porcja czyli "racion" lub połowa czyli "tapas". Gorąco polecam tą drugą wersję, żeby spróbować jak najwięcej. Restauracja jest czynna jak większość w Puerto Rosario w trybie: 13:00-16:00 i 20:00-23:00.

Poniżej film z udziałem Demiana  Zambrany, opowiadającego o nowych propozycjach w menu oraz filozofii działania jego restauracji:

 

 

 

 

          


Zdjęcia:

MORRO JABLE WEATHER