fake watches

Blog »

Fuerteventura zakupy

Fuerteventura zakupy, gdzie kupić produkty spożywcze

 

 


Fuerteventura zakupy, gdzie kupić produkty spożywcze

Zakupy produktów spożywczych na Fuerteventura robimy głównie w trzech sieciach: Mercadona, Padilla-Spar i Dino.

Jest też znakomicie zaopatrzony Lidl, ale tylko jeden i to w totalnie nieturystycznej stolicy wyspy czyli w Puerto Rosario.

Mercadona supermarkety tej sieci są położone poza centrami miast i konieczny jest dojazd samochodem. Obecnie mamy są na wyspie cztery sklepy: dwa w Puerto Rosario i po jednym w Corralejo i Esquinzo na południu. Mercadona to sieć hiszpańska i wielkością przypomina nasze małe Tesco. Wszystkie są podobnej wielkości i mają ten sam układ towarów. Jej sklepy są rewelacyjnie zaopatrzone w ryby i owoce morza, mięsa i wędliny, owoce i warzywa oraz nabiał i pieczywo. Można tu kupić np. drożdże co jest bardzo rzadkie, ser biały granulowany czy ciekawostka: jajka już ugotowane! Ostatnio pojawił się kefir hiszpański w bardzo dobrej cenie i smaku.Chemia i kosmetyki są także w dużym wyborze i bardzo dobrych cenach. Na dziale owocowo-warzywnym pojawiły się automaty, wyciskające na miejscu świeży sok z pomarańczy w cenie: 2,99eur/litr. Jedyny minus to słaby wybór win, oczywiście zawsze kupimy coś odpowiedniego do dań które chcemy przygotować. Jednym zdaniem: Supermarkety Mercadona są czynne w dni robocze od 09:00 do 21:30 i jest to numer jeden na Fuerteventura!

Padilla-Spar zajmuje zaszczytne drugie miejsce wśród supermarketów spożywczych. Głowna zaleta to położenie w centrach miast, większość sklepów  ma parkingi podziemne lub piętrowe.Obiekty mają różną wielkość i totalnie rozjechany rozkład towarów, np. na próżno szukać czerwonej fasoli koło białej czy chrzanu koło musztardy... Padilla oferuje za to produkty których w Mercadonie nie znajdziemy, są to między innymi: kapusta kiszona, wspomniany chrzan zwany tu "Rabbano piccante", wędzony łosoś i produkty nabiałowe rodem z Polski. W sklepach Padilla znajdziecie również dział garmażeryjny w którym można kupić, przyrządzane codziennie świeże dania mięsne, rybne i sałatki do spożycia zarówno na miejscu jak i na wynos. Około godziny 12:00 kupicie gorące kurczaki z rożna, obok na dziale piekarniczym znajdziecie bogaty wybór świeżo wypieczonego pieczywa. W Padilla znajdziecie bogaty wybór win, przede wszystkim hiszpańskich i kanaryjskich, ale również portugalskie, australijskie czy chilijskie. Supermarkety Padilla-Spar są otwarte głównie od poniedziałku do soboty od godziny 08:30 do 21:00, w niedziele i święta są nieczynne, lecz są wyjątki w centrach hotelowych, które działają podobnie jak sklepy sieci Dino.

Hipermercado Dino podobnie jak Padilla znajdują się w centrach miast, niektóre wręcz na terenie hoteli. Sklepy sieci Dino są otwarte praktycznie codziennie, w każdą niedzielę i większość świąt. Są nastawione głównie na turystów, nie znajdziemy tu raczej miejscowych. Ceny są wyższe niż u wspomnianych wcześniej sieciach, wybór ,mniejszy, ale... Dino robi często "rebajasy" czyli przeceny. Warto przy wejściu do Dino wziąć aktualną gazetkę i już wiecie co jest w bardzo dobrej z reguły cenie. Sklepy Dino czynne są zazwyczaj codziennie od 08:00 do 23:00.

Mercado Municipal czyli targowisko miejskie. W większych miastach zamieszkałych przez autochtonów, znajdziecie targowiska miejskie gdzie można kupić podobnie jak w Polsce: warzywa i owoce, nabiał i pieczywo, mięso i wędliny, ciasta i słodycze, kwiaty oraz garmażerie z często bardzo dobrymi daniami i kawiarnie. W każdym mieście znajdziecie innych producentów i ich produkty.

W Morro Jable można na przykład kupić wędzone na miejscu ryby, jest to prawdopodobnie jedyna wędzarnia na wyspie. Smak i aromat tych ryb zwala z nóg...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

MORRO JABLE WEATHER