fake watches

Blog »

Fiesta del Carmen

Fuerteventura blog: Fiesta Nuestra Seńora del Carmen


Trwająca w pierwszej połowie lipca Fiesta Nuestra Seńora del Carmen, patronki ludzi morza to obok karnawału najdłużej trwające święto na wyspie. Przez dwa tygodnie w portowych miasteczkach odbywają się liczne wydarzenia kulturalne, rozrywkowe i religijne. W dni weekendowe do białego rana rozbrzmiewa muzyka na żywo i z głośników na licznych estradach. Zwieńczeniem święta które przypada 16 lipca jest procesja z figurą patronki.

Najpierw z kaplicy niosą ją na rękach mężczyźni i przekazują na wybieraną corocznie łódź. Przekazanie figury następuje na Playa Cebada w okolicy promenady nadmorskiej w Morro Jable. Następnie procesja przenosi się na wodę, gdzie uczestniczą liczne jednostki zarówno rybackie jak i turystyczne. Łodzie ruszają w stronę latarni w Morro Jable, na czele płynie kuter z patronką. W  czasie parady na wodzie uczestnicy polewają się wodą, rzucają workami z wodą ma pobliskie jednostki, podobnie jak w nasz śmigus-dyngus. Prze latarni następuje zwrot w kierunku portu do którego wpływa tylko łódź z figurką, opływając wszystkie baseny portowe. W tym czasie reszta czeka u wejścia do portu, a stojące w nim promy pasażerskie oddają salut swymi donośnymi syrenami. To moment bardzo szczególny i przejmujący. Po paradzie wodnej figura Matki Boskiej wraca na brzeg i na ramionach kobiet wraca do kościoła. Jest to po karnawale najważniejsze święto na wyspie. W tym roku morska parada czyli Procesion Maritima odbędzie się 16 lipca około godziny 12:00.

Zapraszamy chętnych na rejs naszym jachtem s/y "Kate" w to wyjątkowe święto.

Rezerwacje na stronie: http://www.wakacjefuerteventura.com.pl/info/fuerteventura-wycieczki-zeglarskie-pod-polska-bandera-daily-sailing-trips

MORRO JABLE WEATHER