fake watches

Blog »

Aloes z Fuerteventura

Cud z Fuerteventura

 


Aloe Vera Barbadensis Miller – to cud z Fuerteventura. Tej wspaniałej rośliny można używać na dwa sposoby. Wewnętrznie stosowane ALOE wzmacnia układ immunologiczny, poprawia naturalną odporność organizmu, działa odtruwająco oraz oczyszcza jelita. Zaaplikowane zewnętrznie nawilża szybko skórę aż do jej głębokich warstw. Odbudowa skóry zostaje przyspieszona i jednocześnie usprawnia się gojenie ran, ma także działanie przeciwzapalne i przeciwbakteryjne. Terapeuci, czołowi lekarze i specjaliści zalecają stosowanie ALOE przeciwko poparzeniom słonecznym, alergiom na słońce, podrażnieniu skóry, trądzikowi, łuszczycy, problemom żołądkowym, ogólnemu zmęczeniu, przy osłabieniu układu immunologicznego ...i wiele więcej! Roślina Aloesu rośnie we wszystkich miejscach świata i występuje w ponad 300 rodzajach z czego tylko 20 ma właściwości lecznicze, a tylko 5 ma zastosowanie w medycynie. Odmiana wykazująca największą zawartość procentową "składników szlachetnych" to Aloe Vera Barbadensis Miller. Bardzo często ta odmiana nazywana jest "La Vera Aloe Vera", czyli Prawdziwa Aloe Vera". Miejsce pochodzenia tego rodzaju Aloe to właśnie Wyspy Kanaryjskie i Wyspy Zielonego Przylądka. Aloe Vera Barbadensis Miller jest rośliną endemiczną. Oznacza to, że roślina występuje w naturze jedynie na Fuerteventura, skąd również pochodzi.Możliwa jest również hodowla Barbadensis Miller w Polsce i w wielu innych krajach, jednak nigdy nie będzie mogła uzyskać oczekiwanej jakości. To jest uzależnione od różnych czynników takich jak warunki klimatyczne (przede wszystkim wilgotność i nasłonecznienie), ale także od specyficznej gleby.Również czynniki powiązane z zanieczyszczeniem powietrza mają odzwierciedlenie w zawartości składników w roślinie. Aloe Vera przynależy do rodziny liliowatych, wbrew pozorom to nie jest kaktus.Wiek roślin podczas ich obróbki stanowi bardzo ważną regułę w zakresie jakości i zawartości składników. Roślina przez pierwsze 2 lata wzrostu wytwarza wszystkie lecznicze składniki dla siebie samej. Od wieku 3 - 4 lat składniki utrwalają się i kumulują w miąższu liścia. Od tego momentu ich koncentracja, np. Acemananu, znacznie przewyższa tą z pierwszych 2-ch lat wzrostu. Można to ogólnie podsumować, że im starsza jest roślina, tym lepsza jest jej jakość.

Tylko aloes uprawiany na Fuerteventura ma najlepsze proporcje jeżeli chodzi o ilość składników czynnych do odpadów. W ubiegłym roku został uznany za najlepszy na świecie, ponieważ uprawy w innych częściach świata mają gęstość acemanano 11-12%, a na Fuerteventura około 27% gęstości.

ALOE od wieków jest znana jako roślina lecznicza. Została poznana dzięki swojej dostojności, urodzie i właściwościom leczniczo-regeneracyjnym. W niektórych cywilizacjach była nawet adorowana jako bóstwo.

Aloe Vera określano jako "królową roślin leczniczych". Istnieją dane historyczne na jej temat z przed ponad 4000 lat przed Chrystusem. Już w czasach starożytnych Egipcjan była traktowana jako źródło wiecznej młodości - faraonowie używali jej dla przedłużenia swojego życia i urody. Istnieją również zapisy ze starożytnego Egiptu, mówiące o jej właściwościach leczniczych. Egipcjanie używali jej także w trakcie ceremonii balsamowania.

Piękności starożytnego świata takie jak Kleopatra czy Nefretete wysoko doceniały właściwości Aloe, Aleksander Wielki nie rozpoczynał żadnej bitwy, nie zabierając ze sobą Aloesu, Dioscorides wspominał o niej w swoich traktatach, jako o środku leczniczym przy blisko 400 różnych chorobach. Krzysztof Kolumb zawsze zabierał ją ze sobą w podróże do Nowego Świata, jako Apteczkę Pokładową  - to tylko niektóre ze znanych przykładów.

Dzięki wiedzy zdobytej przez archeologów i badaczy starych dokumentów, starożytne cywilizacje mają znaczący wpływ na wykorzystanie w dzisiejszych czasach tej wspaniałej rośliny.Aloe Vera była początkowo używana przez rdzennych mieszkańców miejsc gdzie występowała, lecz z czasem odeszła w zapomnienie.W latach 30 XX wieku ponownie zaczęto jej używać w lecznictwie osób chorych, napromieniowanych terapiami nuklearnym i leczono nią nawet poważne poparzenia skóry.Aloe Vera Barbadensis Miller jest rośliną pustynną, która rośnie w niesprzyjających, wrogich warunkach i od milionów lat musiała "dawać sobie radę sama".W jej liściach dziś możemy znaleźć ponad 200 różnych zbadanych składników.

Poniżej  kilka przykładów:

13 Witamin

16 Enzymów

13 Minerałów

21 Aminokwasów

12 Antrakinony (środki przeciwbólowe)

Saponiny (naturalne substancje przeciwgrzybicze)

Kwas salicylowy (dezynfekujący, przeciwbólowy)

Olejki eteryczne

Lupeol (przeciwbólowy i antybakteryjny)

Flawonoidy

Mleczan Magnezu (nie odkryto tej substancji w żadnej innej roślinie)

Mukopolisacharydy (pośród nich najważniejszym jest Acemanan, który znajduje się jedynie w Aloe Vera)

Na szczególną uwagę zasługuje Acemanan (Aloevrose).

Acemanan jest produkowany przez ludzkie ciało do okresu pokwitania. Jest to jedna z substancji odpowiedzialnych za szybkie gojenie się ran u niemowląt i dzieci. Dzięki niej również choroby w okresie dziecięcym trwają krócej. Wraz z pokwitaniem nasz kod genetyczny zostaje "wykonany" i jednocześnie ustaje produkcja Acemananu; nie zważając na to, że ta substancja mogłaby być świetnie wykorzystana w przyszłości. Acemanan, w takiej sytuacji, powinien być dostarczany jako suplement.

Tyle jeśli chodzi o właściwości i pochodzenie naszego cudu z Fuerteventura. Na wyspie znajdziecie wiele punktów sprzedaży produktów z aloesu. Produkty te różnią się cenami znacznie, część klientów zwraca uwagę na cenę , inni na jakość produktu... Warto zwrócić przy zakupie danego produkty uwagę na skład: ile ma procent aloesu, a ile np. wody, konserwantów itp. Podstawowymi dwoma produktami z aloesu są: Gel Puro i Jugo Puro, czyli aloes w żelu do stosowania zewnętrznego i sok do picia.

     

Poniżej rekomendujemy kilka największych w których możecie spotkać polską obsługę lub ulotki  informacyjne w języku polskim:

                    

 

Artykuł na podstawie informacji własnych oraz zaczerpniętych ze strony: http://www.aloeveraonlineshop.com 

korekta: Anna Kurpanik

zdjęcia: Piotr Demitraszek

 


Zdjęcia:

MORRO JABLE WEATHER